Klíčový pilíř aktivit týmu Hyundai Motorsport.

Program R5 je klíčovým pilířem našeho oddělení Customer Racing. S využitím technologií a odborných znalostí získaných při soutěžích ve WRC poskytuje Hyundai služby a vozy novým fanouškům a amatérským jezdcům po celém světě.

Kategorie R5 byla zavedena v roce 2012 automobilovou federací  FIA, která je řídícím orgánem motoristického sportu. Záměrem bylo poskytnout sekundární alternativu ke světovým rallye.

Od té doby se stala jednou z nejkonkurenceschopnějších kategorií světového motoristického sportu, kde soutěží automobily, postavené mnoha předními světovými výrobci.

Tato kategorie rallye je určena pro soukromníky, amatéry a malé týmy a nabízí cenově dostupnou sérii rallye – díky pravidlům, omezujícím náklady na automobily a komponenty. Hyundai Motorsport zároveň vyrábí vysoce výkonný soutěžní vůz, který je doma na stupních vítězů rallye R5.

Hyundai Motorsport customer racing team shown on the podium after victory at Rally Sweden.

Novinky a výsledky

Na stránce motorsport.hyundai.com najdete nejnovější zprávy ze světa závodů R5.

Auto

Hyundai i20 R5.

Model i20 R5 ’20 je navržený pro soutěže v mezinárodních, regionálních a národních rallye šampionátech. Je prvním vozem navrženým, vyvinutým a dodaným naším zákaznickým závodním oddělením.

Model i20 R5 byl poprvé testován v lednu 2016, po devíti měsících rozsáhlých testů po celé Evropě debutoval ve třídě WRC2 na Tour de Corse. Vůz okamžitě konkuroval zavedeným jménům v této kategorii. V rukou soukromníka naše auto zvítězilo v první etapě na mezinárodní rallye při své teprve druhé jízdě a na Wales Rallye GB 2016 získalo první etapové vítězství v kategorii WRC2.

Vzhledem k tomu, že počet zákazníků, kteří se s tímto vozem dostanou na rallye, neustále roste, čekají na naši i20 R5 ’20 další úspěchy.

Photo of the i20 R5 in the snow, jumping from the ground.