WRC: Ultimátna Výzva.

Najvyššia rely výzva, FIA World Rally Championship (WRC), je testom pre skúsené tímoy, jazdcov a spolujazdcov, ktorý predstavuje neprehliadnuteľnú show pre nadšencov rely. Muži a stroje súťažia na všetkých druhoch terénov, aby si zabezpečili tituly po celom svete..

Na rozdiel od pretekov na okruhoch, vo WRC súťažia pretekári so spolujazdcom v meraných etapách na skutočnej ceste a ich cieľom je zaznamenať najrýchlejší čas. Neustále sa meniace prostredie prispieva k reputácii rely ako jednej z najvzrušujúcejších foriem motoristického športu na svet.

Súťaž bola prvýkrát organizovaná v roku 1973 a dodnes priťahuje popredných svetových výrobcov automobilov – ako je Hyundai. WRC sa koná od januára do novembra a berie tímy, jazdcov a fanúšikov na medzikontinentálne turné po svete, od severnej divočiny až po rozsiahle púštne pláne.

Sila WRC do novej hybridnej éry.

Nové technické predpisy Rally1 boli zavedené s cieľom ukázať záväzok WRC k udržateľnej budúcnosti, ako aj k zlepšeniu bezpečnosti a rovnosti medzi konkurentmi. Hybridná technológia, ktorá bola vo WRC predstavená po prvýkrát, si vyžaduje nový prístup k vývoju súťažných áut spolu so 100% udržateľným palivom.

Sezóna 2022

Rally Calendar.

Posádky sa popasujú s 12-kolovým kalendárom pokrývajúcim zvyčajnú zmes terénu WRC – štrk, asfalt, sneh a ľad – s vracajúcimi sa favoritmi a novými prírastkami. Rally New Zealand a Rally Japan majú svoj oneskorený debut, keďže v posledných dvoch sezónach boli organizátori nútení vzdať sa svojich rally v dôsledku pandémie Covid-19.

Kliknite na jednotlivé podujatia dozviete sa viac na Hyundaimotorsport.com motorsport.hyundai.com

Hyundai Motorsport drivers standing in a rain of confetti in celebration of a victory.

Výsledky a novinky.

Navštívte stránku Hyundai Motorsport pre podrobnosti o novinkách, výsledkoch, and poradí v šampionáte WRC.

Výsledky v sezóne 2021

Najväčší bodový zisk v sezóne WRC v našej histórii.

Po dvoch po sebe idúcich tituloch WRC bolo cieľom v roku 2021 dosiahnuť silný štart s naším i20 Coupe WRC v poslednom roku pravidiel 2017. Počas dvanástich náročných podujatí zaznamenal náš tím najvyššší bodový zisk v sezónu v celej sérii a získal tri víťazstvá, 17 umiestnení na stupňoch víťazov a 111 etapových víťazstiev.
Thomas Schemera, Executive Vice President Hyundai Motor Group
Výkon a nasadenie Hyundai Motorsport v tejto najnáročnejšej sezóne dokonale stelesňujú charakter Hyundai a našej značky N.

- Thomas Schemera, Executive Vice President Hyundai Motor Group -

Posádky

Naši jazdci.

Naše posádky sú silou poháňajúcou autá k úspechu, ktoré naši odborní inžinieri zostavujú pre závody WRC. S každým z nich sme sa stretli, aby sme boli trochu osobnejší a dozvedeli sa viac o ich tímovej práci.

Auto

Hyundai i20 N WRC Rally1.

Celý šampionát bude po zavedení hybridnej technológie do WRC odvážnym krokom do neznáma. Hyundai i20 N WRC Rally1 je produktom nových predpisov – kombinujúcich tradičný 1,6-litrový spaľovací motor s bežnou plug-in hybridnou jednotkou – a množstva skúseností, ktoré tím nazbieral počas ôsmich súťažných sezón vo WRC.