Hyundai Poland Racing Rajdowym Mistrzem Polski 2020

We współpracy z Hyundai Motor Poland, Jari Huttunen z partnerem Miko Lukką w sezonie 2020 skupili się na walce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, startując pod szyldem Hyundai Poland Racing. Na linii mety 48. Rajdu Świdnickiego - Krause oficjalnie zakończyła się rywalizacja w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020. Sezonu, który kończy się ogromnym sukcesem załogi Jari Huttunen/ Mikko Lukka. Reprezentanci Hyundai Poland Racing zostali nowymi Mistrzami Polski. Zwyciężyli w dwóch z trzech rund, kończąc sezon z dorobkiem 93 punktów, wyprzedając wiceliderów Mistrzostw o 8 punktów. Do tej pory, w historii polskiego czempionatu, tylko dwóch kierowców (Lelio Lattari i Bryan Bouffier) oraz trzech pilotów z zagranicy (Jean-Marc Fortin, Erwin Mombaerts i Xavier Panseri) sięgnęło po polski tytuł. Jari i Mikko dopisują się do tych statystyk, jako pierwsi reprezentanci Finlandii.

Załoga Hyundai Poland Racing

Jari Huttunen & Mikko Lukka
Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
  1. Kierowca rajdowy Jari Huttunen

Jari Huttunen

Jari Huttunen to 26-letni kierowca rajdowy pochodzący z Kiuruvesi w Finlandii. Na swoim koncie ma ponad 60 występów w rajdowych i wyścigowych imprezach. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zdobył tytuł mistrza w kartingowej serii DD2 Rotax, zwyciężył w pucharze Opel Adam Cup, a także został zwycięzcą Rajdu Finlandii i Rajdu Szwecji w kategorii zaliczanej odpowiednio do WRC2 i WRC3. Huttunen pozytywnie zapisał się w pamięci polskim kibicom. Młody kierowca wygrał odcinek specjalny podczas 77. Rajdu Polski oraz zajął 2. miejsce za kierownicą Hyundaia i20 R5 w kończącym sezon Rajdzie Barbórka 2019. Śledząc ambitne poczynania utalentowanego Fina, Hyundai Motorsport zdecydował o włączeniu Jariego Huttunena do programu Hyundai Young Driver Development.
  1. 1
  1. Pilot rajdowy Mikko Lukka

Mikko Lukka

Mikko Lukka to 45-letni fiński zawodnik. Pokonał tysiące kilometrów na rajdowych odcinkach, pilotując kierowców podczas imprez zaliczanych m.in. do najwyższej światowej kategorii rajdów samochodowych – WRC czy ERC. Zdobył doświadczenie w 195 rundach, w różnorodnych warunkach atmosferycznych.